Pokaż więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Największy roczny wzrost sprzedaży komputerów od 2012 roku

Opublikowane11 Miesiąc temu 232
Obserwuj
Największy roczny wzrost sprzedaży komputerów od 2012 roku
Kilka lat temu wielu prognozowało powolny spadek sprzedaży komputerów osobistych na korzyść telefonów i tabletów. Analizy przeprowadzone przez firmy Gartnera i IDC pokazują wzrost sprzedaży tych pierwszych rok do roku w drugim kwartale 2018 r.

IDC jest bardziej optymistyczne, wskazując na wzrost o 2,7% rok do roku, jako najsilniejszy od pierwszego kwartału 2012 podczas gdy Gartner wskazuje na mniejszy wzrost o 1,4 procent, mówiąc, że jest to pierwszy kwartał wzrostu w ujęciu rok do roku od 2012 roku

IDC i Gartner napisali, że producenci komputerów mocno odrobili straty co zrównoważyło ciągły spadek w przestrzeni konsumenckiej. Głównym powodem tego trendu było to, że ceny układów GPU (kart graficznych) zaczęły w końcu spadać.

"Wzrost sprzedaży komputerów PC w drugim kwartale 2018 r. Był napędzany przez popyt na rynku biznesowym, który został zrównoważony spadkiem liczby zamówień w segmencie klientów indywidualnych" - powiedział Mikako Kitagawa, główny analityk w firmie Gartner. "W przestrzeni konsumenckiej fundamentalna struktura rynku, ze względu na zmiany zachowań użytkowników komputerów, wciąż pozostaje i nadal ma wpływ na wzrost rynku". Jednak analityk ostrzega, że ​​gdy firmy przestaną zastępować komputery, aby uaktualnić system do Windows 10, wzrost może ustać.

W badaniach zliczane były głównie komputery stacjonarne, notebooki i stacje robocze.

Największymi zwycięzcami okazały się firmy Lenovo, HP, Dell, Apple i Acer, z których wszystkie rosły w porównaniu z rokiem ubiegłym, według obu firm analitycznych. Pozostałe firmy, oznaczone jako "inne", spadły pod względem wzrostu.

Wzrosła konkurencja w segmencie komputerów stacjonarnych i laptopach, mających największy udział w sprzedaży. Pomogła też odnowa konkurencji pomiędzy Intel i AMD. Wraz z wypuszczeniem na rynek procesorów Ryzen obydwie firmy znowu walczą o klienta i oferują więcej mocy. W miarę jak szaleństwo na kryptowaluty spada, komputery do gier i stacje robocze stają się znów bardziej przystępne. Nie oznacza to, że ten wzrost będzie trwał nadal, ale to dobra wiadomość dla sprzedawców przed zbliżającym się IV kwartałem.

Skomentuj
Odpowiedz

Menu

Udostępnij

Ustawienia

Pokaż więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz konto w sklepie aby dodać do obserwowanych

Zaloguj się