×
Kliknij i zobacz więcej produktów
Nie znaleziono produktów.
Ostatnie komentarze
Jeszcze nie ma komentarzy
Szukaj na blogu

Jak wyglądają nowe złącza PCIe Gen5? W sieci są już pierwsze zdjęcia zasilaczy z 12-pinowym złączem!

Opublikowane2022-02-16

W serwisie Wccftech.com pojawiły się pierwsze zdjęcia zasilaczy komputerowych następnej generacji ze złączem zasilania PCI-e Gen5.

Ostatnio było głośno o nowym standardzie jeśli chodzi o złącza zasilania do kart graficznych następnej generacji PCI-e Gen5, ale dopiero dzisiaj pojawiły się pierwsze zdjęcia złącza i kabli. Serwis Wccftech.com wrzucił na swoją stronę kilka zdjęć zasilacza MSI serii MEG i MPG, które jeszcze w tym roku mają pojawić się na rynku. Czeka nas dość istotna zmiana. Wraz z nową generacją kart graficznych pojawią się nowe wymagania dotyczące zasilania. Złącza PCIe 6 i 6+2 pin zostaną rozszerzone o nowy standard 12 i 12+4 pin. Zmiana jest podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem na moc kart graficznych. Nowe złącza będą obsługiwać odpowiednio do mocy 500W i 600W. Jak widać na zdjęciach złącza są odpowiednio oznaczone PCI-e 5.0 i wyraźnie odróżniają się od złącz starszej generacji.


Wcześniej mogliśmy przeczytać, że ASUS też przygotowuje swoją serię zasilaczy zwaną Loki i Thor, które będą wyposażone w nowe złącza 12+4 i 12 pin. Dobra wiadomość jest taka, że zasilacze z nowym standardem złącz będą nadal obsługiwać 8-pinowe grafiki. Jeśli macie zamiar w tym roku dokonywać ulepszenia swoich PeCetów to może warto będzie rozglądać się za zasilaczami z tych serii. Pozwoli Wam to przygotować się na kolejną generację kart graficznych.

W przypadku zasilaczy MSI wiemy z poniższego zdjęcia, że mają w planach wypuszczenie na rynek co najmniej pięciu modeli zgodnych z PCI-e 5.0. Moc zasilaczy serii MSI MPG ma być odpowiednio 750W, 850W i 1000W 80PLUS Gold natomiast seria MEG 1000W i 1300W 80PLUS Platinium. 
Uwagę zwraca to, że zasilacze MSI i ASUS posiadają tylko jedno złącze PCIe Gen5. Sugeruje to, iż zapotrzebowanie na moc kolejnej generacji kart graficznych najprawdopodobniej nie będzie przekraczać 600W. Przynajmniej na razie :)


źródło: wccftech.com

Napisz komentarz
Napisz odpowiedź
Proszę się zalogować aby dodać komentarz.

Utwórz konto w sklepie aby zapisywać produkty na liście obserwowanych.

Zaloguj się
99.4% kupujących poleca tego sprzedawcę
3812 24 z ostatnich 12 miesięcy
Średnia z 3836 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 5
  • Koszt wysyłki
  • Obsługa kupującego 5