×
Zobacz więcej produktów
Nie znaleziono dostępnych produktów.
Zobacz więcej produktów
Nie znaleziono dostępnych produktów.
Szukaj na blogu

Prezes Nvidii: Niedobory kart graficznych GeForce RTX 3080 i 3090 utrzymają się do 2021 roku

Opublikowane2020-10-05 52
Polub0

Jeśli nadal czekacie i liczycie na to, że przed końcem roku zakup Nvidii RTX 3080 lub 3090 będzie łatwiejszy to muszę Was rozczarować. Nie wygląda też dobrze sytuacja z dostępnością RTX 3070. 

Dzisiaj dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, ujawnił, że spodziewa się druzgocących niedoborów kart graficznych RTX 3080 i 3090, które utrzymają się do końca 2020 roku.


 

Cytat: „Wierzę, że popyt przewyższy całą naszą podaż w ciągu roku” - powiedział Huang. „Wchodzimy również w okres świąteczny. Jeszcze przed sezonem świątecznym radziliśmy sobie niewiarygodnie dobrze, a teraz do tego doszła premiera "Amperów" i nadchodzący okres świąteczny. Będziemy mieli naprawdę dobry IV kwartał”.Odpowiedź Jensena Huanga pojawiła się podczas pytań i odpowiedzi z prasą na temat ogłoszeń firmy dotyczących GTC. Mimo to, zgodnie z oczekiwaniami, podczas sesji poruszono temat utrzymujących się niedoborów modeli GeForce RTX 3080 i GeForce RTX 3090 . W odpowiedzi na pytanie o braki, Huang odpowiedział, że firma nie doświadczyła niedoboru podaży, a raczej obfitości popytu:

„3080 i 3090 mają problem z popytem, ​​a nie z podażą” - powiedział Huang. „Problem z popytem polega na tym, że jest on dużo większy, niż się spodziewaliśmy - a spodziewaliśmy się naprawdę dużo”.„Sprzedawcy powiedzą ci, że nie widzieli takiego zjawiska od ponad dekady informatyki. To nawiązuje do dawnych czasów Windows 95 i Pentium, kiedy ludzie po prostu stracili rozum, aby kupić te rzeczy. Więc to jest zjawisko, jakiego nie widzieliśmy od dawna i po prostu nie byliśmy na to przygotowani ”.

„Nawet gdybyśmy przewidzieli taki popyt, nie sądzę, aby było możliwe wprowadzenie większej ilości kart na rynek. Dostawy produktów są na bieżąco, po prostu natychmiast się wyprzedają” - powiedział Huang. „Bardzo to doceniam, po prostu nie sądzę, aby istniał prawdziwy problem do rozwiązania. To zjawisko, które należy obserwować. To tylko zjawisko”.Nvidia również niedawno odłożyła premierę RTX 3070, aby zwiększyć podaż, ale biorąc pod uwagę imponującą wydajność 2080 Ti w rozsądnej cenie $499 (jak na Nvidię), możemy spodziewać się, że popyt będzie jeszcze większy niż widzieliśmy dla 3080 i 3090.W chwili obecnej czekamy jeszcze na premierę RTX 3070 i prawdopodobnie także RTX 3060, które też będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, bo sezon świąteczny zbliża się wielkimi krokami.Jeśli jesteście zainteresowani nowymi RTX-ami piszcie do nas na info@etroniks.pl. Ze względu na słabą dostępność towar nie zawsze jest wrzucany na sklep internetowy. Stany magazynowe RTX 3080 i 3090 są ukryte dlatego zachęcamy do wysyłania zapytań na maila. Będziemy informować na bieżąco o dostępnych modelach.

Menu

Załóż konto aby zapisać polubione.

Zaloguj

Utwórz konto, aby tworzyć i dodawać produkty do listy obserwowanych.

Zaloguj