×
Zobacz więcej produktów
Nie znaleziono dostępnych produktów.
Zobacz więcej produktów
Nie znaleziono dostępnych produktów.
Szukaj na blogu

Nowy Gigabyte RTX 2080 Super z blokiem wodnym

Opublikowane2019-11-17 218
Polub0
Praktycznie do każdej karty graficznej (mam na myśli te z górnej półki) możemy dokupić blok wodny, ale kupić kartę graficzną z fabrycznie zamontowanym blokiem wodnym to dopiero rarytas.
Pełna nazwa produktu to Gigabyte RTX 2080 Super Gaming OC WaterForce. Blok chłodzenia cieczą, który oryginalnie pojawia się na nowej karcie Gigabyte, ma zupełnie inną konstrukcję niż można by kupić od jednego z producentów chłodzenia cieczą. W porównaniu do innych bloków dla RTX 2080 Super jest wyraźnie bardziej stylizowany na wizerunek Gigabyte. Trzeba przyznać, że oferta Gigabyte wygląda dość stylowo, zwłaszcza w przypadku sposobu implementacji oświetlenia RGB.Blok chłodzi układy GPU, pamięci i VRMJest wyposażony w standardowe gwinty G1 / 4” dlatego bez problemu powinien wpasować się w każdy nawet niestandardowy zestaw chłodzenia.


Jeśli chodzi o specyfikacje, procesor graficzny na pokładzie jest taktowany zegarem o częstotliwości 1845 MHz, co stanowi zaledwie 30 MHz powyżej specyfikacji odniesienia. 8 GB pamięci GDDR6 działa z częstotliwością 15,5 GHz. W przypadku obwodów VRM firma Gigabyte wyposażyła kartę w zasilanie 12 + 2 fazowe, które w połączeniu z solidną "pętlą" powinno zapewnić wystarczającą stabilność i nadwyżkę podkręcania.

W chwili pisania tego tekstu Gigabyte jeszcze nie podał ceny i daty dostępności karty. Mam jednak nadzieję, że nadal będzie to tańsze niż zakup karty chłodzonej powietrzem + niestandardowy blok wodny.Inne karty Gigabyte z chłodzeniem wodnym:

 

Napisz komentarz
Leave a Reply

Menu

Załóż konto aby zapisać polubione.

Zaloguj

Utwórz konto, aby tworzyć i dodawać produkty do listy obserwowanych.

Zaloguj