Nowości w dziale 0 komentarze 180 wyświetleń
piątek, czerwca 2, 2017

Minimalizacja na własne oczy - Corsair ONE

Mocny komputer nieodłącznie kojarzy się z dużymi podzespołami i jeszcze większą obudową, wieloma wentylatorami i ogromnymi kosztami. Niestety, nawet za 10 lat, to ostatnie raczej się nie zmieni. A pozostałe cechy? A no zdziwilibyście się.

20 cm długości, 17,6 cm szerokości i 38 cm wysokości. Takie wymiary ma nasz bohater. Corsair ONE, bo tak się zwie, mieści w sobie chłodzony cieczą procesor Intel i7-7700, kartę graficzną Nvidia GTX 1070, 16GB RAMu, oraz dwa dyski: SSD 240GB, oraz HDD 1TB. Wszystko to waży niewiele ponad 7kg i według producenta nie wytwarza w stanie jałowym więcej hałasu niż 20dB. Nie trzeba nadmieniać, że jest to konfiguracja która miażdży zarówno mocą, jak i koszem.


I ten, niestety jest horendalnie wysoki. No, ale za taką moc trzeba dać dużo. Cena o której mówimy wynosi odpowiednio 1800 dolarów, co daje w przeliczeniu około 6700zł.
Pomimo tej ceny jestem zainteresowany jak na dłuższą metę poradzi sobie ONE. To bardzo kompaktowy, poręczny i wbrew pozorom przemyślany i opłacalny zestaw, który swoimi wymiarami trąci nawet o wygodę laptopów do grania. Z pewnością będzie to hit na wszelkiego rodzaju turniejach, oraz LAN party.


Mam nadzieję, że tym podobne rozwiązania zyskają większą uwagę i niebawem obudowa peceta rzeczywiście się nieco skurczy. Mam już szczerze mówiąc trochę dość takich ciężkich i nieporęcznych kloców...

chcesz podzielić się opinią?